IMG 20220930 104125 1
Γενικά Δράσεις

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ ΕΚΤΗΣ ΤΑΞΗΣ , ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΣΤΟ 1ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΜΕΑ!

Σε μια πανέμορφη και άρτια αθλητική διοργάνωση διεθνούς επιπέδου που έλαβε χώρα στο κλειστό γήπεδο « Αντώνης Τρίτσης» του Αργοστολίου , στις αρχές Οκτώβρη 2022, το λεγόμενο « 1ο Διεθνές Τουρνουά Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης ΑμεΑ», άνθρωποι από πολλές διαφορετικές χώρες  γέμισαν το γήπεδο για να γιορτάσουν την αξία του παραθλητισμού, της ευγενούς άμιλλας, της αποδοχής του διαφορετικού και φυσικά του εθελοντισμού!

IMG 20220930 104125

Οι μαθητές λοιπόν της Στ’ δημοτικού του σχολείου μας ανέλαβαν με μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό να φορέσουν το χρωματιστό μπλουζάκι του ‘volunteer” και να γίνουν βοηθοί, φροντιστές όπως λέγονται κατά τη  διεξαγωγή των αγώνων. Η εικόνα ήταν συγκινητική και πολύ όμορφη! Τα παιδιά το χάρηκαν πολύ που φάνηκαν χρήσιμοι και αποτέλεσαν μέρος, έστω και έμμεσα, αυτής της υψηλού επιπέδου διοργάνωσης! Και σε άλλα, εκτάκια μας!

IMG 20220930 113506